#громадськемісце Битва у Житомирі: «Полісся» перемагає «Ворсклу» 2:1 і продовжує серію без поразок #житомир #zhytomyr

У матчі 9-го туру УПЛ, де «Полісся» вдома приймає «Ворсклу». Початок матчу обіцяв гарячу та цікаву гру, на 13-й хвилині Самсон Ієде рвонув у штрафний, обіграв кіпера «Полісся» і вже був готовий святкувати гол, але Артем Смоляков сказав «ні» — здавалося, м’яч на волосину від сітки, та футболіст виручив житомирян.

Ця атака розбудила гру, яка з перших хвилин була не для слабкодухих. Перші 20 хвилин на полі точилась справжня битва: господарі поля «Полісся» спробували нав’язати свою гру, високий пресинг житомирян працював на відмінно, але довести справу до гола не вдавалося.

Полтавці в свою чергу ловили господарів на контратаках — класика для команд, які грають другим номером. Ієде розірвав кілька оборонних схем житомирян, створивши дві гольові моменти за 25 хвилин. Але в захисті у «Полісся» відпрацювали добре оборонці — хто б що не говорив, але саме їхні чіткі та рішучі дії не дали гостям до цього відкрити рахунок.

Житомиряни шукали свої шанси через фланги. Нарешті на 31-й хвилині матч вибухнув: Крушинський скинув на Луїфер Ернандеса, і той, здавалося, готовий вже святкувати, але знову втрутилась доля — Олександр Чорноморець виконуючи обов’язки кіпера виніс м’яч з лінії воріт головою! Втім, уже за хвилину другий шанс Ернандес не проґавив. Після розкішного навісу Назаренка він пробив головою, роблячи рахунок 1:0! Це перший гол у сезоні для Ернандеса і вже 11-та результативна дія для Назаренка. А на 35-й Олександр ледь не забив ще один шедевр, пробивши здалеку — але м’яч пішов поруч зі штангою.

Джерело: ФК «Полісся» Житомир

Суддя дозволяв грати жорстко, часто закриваючи очі на потенційні жовті картки, через що пристрасті на полі закипали. Не довго житомирські вболівальни раділи перевазі у рахунку власної команди на  40-й хвилині житомиряни йшли на штурм, проте отримали ляпас від полтавців у відповідь.Назаренко обігравши захисніків полтавської команди не зміг обіграти воротаря суперників, який швидко увів мяч у гру та розпочав контатаку команди. Пердута пронісся флангом, прострілив на Кане, а той вдотик зрівняв рахунок — 1:1. Класична контратака як по підручнику в найкращих традиціях футболу.  Після невдалої спроби Назаренка забити другий, житомиряни оголили простір для «Ворскли», яка таким чином вирівняла гру. Перша половина гри завершилась бойовою нічиєю, а далі — другий тайм.

Другий тайм почався з продовження атакуючого натиску від «Полісся». Вже на 50-й хвилині Назаренко знову видає розкішний навіс на Луїфера Ернандеса, і той в дотик п’яткою пробиває у верхній кут. Момент на вагу золота, але Ісенко в стрибку рятує свою команду. Житомиряни не зупиняються, постійно тиснуть і створюють моменти, читається шалене бажання змінити рахунок на свою користь. Назаренко був головною рушійною силою в атаці, але полтавська оборона працювала на межі можливостей, тримаючи його під пильним наглядом.

«Ворскла», як і годиться в таких моментах, реагує класично — ставить автобус, відходить глибоко в оборону. Це щось на кшталт 5-5-0, лише б зберегти хоча б одне очко. Полтавці фактично відмовилися від гри в атаку перші 15 хвилин другого тайму. На 57-й хвилині Талес Кошта зупиняє швидку контратаку житомирян, збиваючи Самсона Ієду, за що отримує жовту картку.

На 62-й хвилині тренерський штаб «Полісся» робить хід: Лєднєв і Соуза Пайшао виходять на заміну, намагаючись освіжити гру. Натиск на ворота «Ворскли» тільки зростає, але поки що полтавці тримаються. «Полісся» тисне, змушує суперника нервувати, але реалізувати свої моменти не вдається.

Нарешті, на 71-й хвилині, прийшов заслужений результат. Артем Смоляков бере на себе відповідальність і потужним ударом з-за меж штрафного майданчика влучає у дальній девятку. Ісенко безсилий — 2:1 на користь «Полісся». Високий пресинг і постійний тиск дали свої плоди.

«Ворскла» після пропущеного голу намагається змінити гру, випускаючи ще одного нападника, але це не допомагає. Команда починає більше контролювати м’яч, проте небезпеки біля воріт житомирян не виникає. Тим часом «Полісся» трохи знизило темп, граючи на утримання результату. Високий пресинг втомив команду, і стало зрозуміло, що далі продовжувати таку агресивну гру вже важко.

На 83-й хвилині Імад Ашур робить ще одну заміну, випускаючи бразильця Тейлора на фланг захисту. Олексій Гуцуляк залишає поле. «Ворскла» також намагається освіжити гру своїми замінами, але їхні надії на останні хвилини не виправдалися.

На 90+1 хвилині полтавці заробляють стандарт — останній шанс на порятунок. Але кутовий удар не приносить результату, м’яч пролітає повз ворота. А вже на 90+3 хвилині «Полісся» мало шанс закрити всі питання: вихід три в одного, але Еміль Мустафаєв поспішив і пробив просто в руки голкіперу.

Фінальний свисток — «Полісся» перемагає 2:1 і продовжує свою безпрограшну серію до 13 матчів. Тимчасове лідерство в турнірній таблиці — прекрасний бонус для підопічних Імада Ашура, які впевнено крокують до чемпіонського титулу.

Фінальний свисток підводить риску під черговим емоційним трилером від «Полісся». Команда продовжує свою фантастичну серію, і хоча «Ворскла» намагалася поставити стіну в обороні, висока інтенсивність і жорсткий пресинг житомирян усе ж зробили свою справу. Другий тайм чітко показав: коли «Полісся» вмикає максимальні оберти, витримати цей темп суперникам стає нереально.

Головний герой матчу — Артем Смоляков. Його потужний постріл на 71-й хвилині став справжньою кульмінацією гри. Але варто відзначити і Назаренка, який на полі був справжнім диригентом атак, щораз створюючи небезпеку біля воріт Ісенка.

Ця перемога — більше, ніж просто три очки. Це демонстрація сили команди, яка може діяти як від ножа, так і з холодною головою. «Полісся» не просто не втрачає темпу, а й виглядає як претендент на серйозний результат в УПЛ. А «Ворскла»? «Ворскла» в першому таймі виглядала впевнено, створювала моменти на контратаках, але після перерви наче злякалася рішучості житомирян і відійшла глибоко в оборону. Це і стало їхньою головною помилкою — занадто пасивна гра дала «Поліссю» простір для реалізації своїх атак.

Джерело фото: ФК «Полісся» Житомир